ספר מחזור – דוגמאות ועיצובים מיוחדים

עיצוב ספר מחזור זהו תהליך קל ומהנה לביצוע. גם מי שמעולם לא עסק בעיצוב או כתיבה, ולא ניחן בכישרון יצירתי ויכולות טכניות גבוהות, יכול בעזרת התוכנה שלנו ליצור ספר מרשים, מיוחד ומקורי.
רגע לפני שאתם מתחילים לעבוד על ספר המחזור, כדאי מאוד להציץ בדוגמאות שצירפנו כאן, בכדי לשאוב השראה ורעיונות, שיהפכו את חווית היצירה שלכם לקלה עוד יותר.

דוגמאות של עמודי כריכה קדמית ואחורית

לשאלה איך לעצב את כריכת ספר המחזור יש אין ספור תשובות. בכל הנוגע לאפשרויות עיצוב – השמים הם הגבול. כדאי לציין את שם בית הספר, השכבה, והעיר. יש המוסיפים את סמל בית הספר, אחרים מוסיפים את תמונות הילדים, תמונת מחזור ועוד.

בדוגמאות שצירפנו תוכלו לקבל רעיונות לעיצובים שניתן לעשות, וכפי שתוכלו לראות בתוכנה שלנו – קיימות עוד מאות אפשרויות אחרות.

דוגמאות של עמודי ברכות הצוות לתלמידים

ספר מחזור כולל כמה וכמה חלקים. החלק הראשון כולל את דברי ההנהלה – מנהל/ת, רכז/ת השכבה, יועצ/ת, מורים מקצועיים וכדומה. לאחר מכן, בפרק של כל כיתה בנפרד, ימוקם עמוד דברי המורה של אותה כיתה לתלמידי הכיתה.

ריכזנו עבורכם אוסף של דוגמאות, שיתנו לכם השראה, הן בפן העיצובי והן בפן הטקסטואלי. כפי שתוכלו לראות מהדוגמאות, יש הבוחרים להקצות עמוד נפרד לכל איש צוות, ואילו אחרים בחרו לרכז את דברי מספר אנשי צוות בעמוד אחד. חלק מאנשי הצוות בחרו להוסיף את תמונתם לצד הטקסט שכתבו, ואחרים העדיפו שלא .

דוגמאות של עמודי שער כיתה

על פי המבנה הנהוג של ספר מחזור, מתחיל כל פרק כיתה בעמוד שער כיתה. כך הקורא בספר יכול לדעת בקלות מתי מתחיל פרק של כיתה מסוימת, ומתי הוא מסתיים ומתחיל הפרק של הכיתה הבאה.

עמודי שער כיתה ניתן כמובן לעצב בכל דרך, אבל לרוב יכללו את שם הכיתה ותמונת הכיתה. יש המוסיפים כינוי, שם המורה, משפט מאפיין, ציטוט, שמות התלמידים ועוד.

בדוגמאות תוכלו לראות מגוון רחב של רעיונות לעיצוב עמודים מסוג זה, ולתכנן כיצד תעצבו את עמוד הכיתה שלכם.

דוגמאות של עמודי תמונות קבוצתיות

תמונות קבוצתיות הכוללות צילום משותף של מספר תלמידים נפוצות מאוד בשימוש בספרי מחזור. כפי שתוכלו לראות בדוגמאות שצירפנו, קיימות אין ספור אפשרויות לצילום תמונות קבוצתיות ולעיצוב עמודים בספר.

יש בתי ספר אשר בוחרים נושא אחד ומצלמים את התלמידים ברוח אותו נושא, יש כאלו שבוחרים נושא כיתתי, ואחרים בוחרים נושא לכל קבוצה וקבוצה. מומלץ לבחור נושא לפני מועד הצילום, כדי שהתלמידים יוכלו להיערך מבחינת תלבושות ואביזרים. מומלץ שגם הטקסטים הכתובים לצד תמונות התלמידים יהיו בהלימה עם הנושא שנבחר לצילום.

קיימת אפשרות בתוכנה להגדיר את התמונה כרקע לכל העמוד ולהוסיף על גבי התמונה טקסטים. אפשרות אחרת היא לבחור רקע מתוך גלריית הרקעים ועליו להוסיף את התמונה והטקסטים.

רוצים לראות עוד דוגמאות של תמונות קבוצתיות? לחצו כאן

דוגמאות של עמודי תמונות בודדות

לצד האפשרות לצלם את התלמידים בקבוצות, קיימת כמובן האפשרות לצלם כל תלמיד בנפרד, ויש בתי ספר המעדיפים אפשרות זו. כאשר מצלמים כל תלמיד בנפרד, אפשר להחליט באם בכל עמוד יוצג תלמיד בודד או יוצגו מספר תלמידים. ניתן להחליט כי מעצבים את הספר תוך שימוש בתמונות פספורט או שימוש בתמונות מסוג אחר.

דוגמאות של עמודי הווי הכיתה/ השכבה

לאחר עמודי הברכות ועמודי התלמידים נהוג להוסיף עבור כל כיתה או עבור השכבה כולה עמודים בהם ניתן יהיה לראות את הווי הכיתה. בעמודים אלו אפשר להוסיף כל תוכן ותמונות שתרצו כמובן, לרבות: קולאג' תמונות מהטיול השנתי, פרטי יצירת קשר, תמונות ילדות של התלמידים, זיכרונות ועוד. יש הבוחרים לעצב עמוד בו יוכלו התלמידים לכתוב זה לזה לאחר שיקבלו כל אחד את העותק שלו.

כדאי לכם לקרוא גם:

תוכנה להפקת ספר מחזור

משפטים לספר מחזור

כתיבת חמשירים לספר מחזור דורשת השראה, יצירתיות ולא מעט סבלנות, ולא תמיד יש את הזמן […]

המשך קריאה
ספר מחזור דוגמא נוספת

ספר מחזור – מרעיון לביצוע: המדריך המלא

המדריך המלא לפניכם: משלב בחירת הרעיון (והרעיונות השונים), הביצוע (איך, איפה, כמה ולמה) ועד לתוצר […]

המשך קריאה
ספר מחזור

ספר מחזור כיתה ו

המשך קריאה
ספר מחזור מהסרטים

תמונות לספר מחזור – רעיונות

המשך קריאה
ספרי מחזור דיגיטלים

ספר מחזור לגן ילדים

המשך קריאה
ספר מחזור דוגמא נוספת

תמחור ספר מחזור, הצעת מחיר לספר מחזור

מה משפיע על מחיר ספר מחזור? סוג הכריכה – קיים הבדל במחיר בין ספר בכריכה […]

המשך קריאה